13. Bardziej i mniej znane formy zwiedzania

13. travel-1509883_1920

Wakacje to nie tylko możliwość wypoczynku na plaży, ale również doskonała okazja, by poznać kulturę, historię, kuchnię i obyczaje innych krajów.

Coraz częściej chcemy spędzać wakacje aktywnie, niestandardowo, zgodnie z własnymi potrzebami i pasjami – to jeden z powodów, dla których powiększa się oferta wyjazdów z wyraźnym akcentem skierowanym na aktywność.

Klasyczna oferta tego typu wyjazdów obejmuje przede wszystkim wycieczki objazdowe z możliwością wypoczynku w wybranym hotelu po ich zakończeniu. Coraz bardziej popularne są jednak city break oraz wyjazdy typu fly & drive.

Wycieczka objazdowa to najbardziej znana forma zwiedzania, która ma liczne grono wiernych zwolenników – zapewniony transport, wsparcie pilota, ustalony program zwiedzania, a sprawdzone hotele dają poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Pozwalają skupić się na atrakcjach danego regionu, czy kraju. Programy standardowo obejmują najbardziej znane i charakterystyczne miejsca, zabytki, zwyczaje i kulinaria danego regionu. Oferta wycieczek objazdowych obejmuje praktycznie wszystkie kierunki europejskie (wersja autokarem lub samolotem) oraz kierunki egzotyczne – Japonia, Chiny, Indie, Sri Lanka, Tajlandia czy kraje Ameryki Południowej i Północnej.

Programy coraz więcej uwagi przywiązują do jakości i poczucia komfortu uczestników, nie są to już swego rodzaju wyścigi czy zawody typu „jak najwięcej miejsc, w jak najkrótszym czasie”, a raczej zwiedzanie bez pośpiechu, z bardzo doświadczonymi przewodnikami. Zaletą jest również fakt, że wycieczkę objazdową możemy połączyć z klasycznym wypoczynkiem w wybranym hotelu, korzystając z formuły 7+7. Warto pamiętać, iż wycieczki objazdowe najczęściej wymagają minimalnej ilości uczestników; jeśli liczba ta nie zostanie osiągnięta, to impreza może zostać odwołana.

Inną formą zwiedzania jest city break – czyli krótki, najczęściej 2-4 dniowy wypad do dużego miasta europejskiego, zahaczający o weekend albo inne dni wolne. Formuła szalenie popularna w Europie. Alternatywa dla długiego urlopu, przełamanie pewnej rutyny i wyrwanie się na kilka dni z codzienności, by zwiedzać, poznawać kulturę, kuchnie, obyczaje lub, by najzwyczajniej poimprezować albo zrobić zakupy w atrakcyjnym i ciekawym miejscu. Wyjazdy oparte są na połączeniach tanich linii lotniczych.

Nie lubisz zwiedzać w grupie? Cenisz sobie niezależność i swobodę wyboru? Lubisz decydować co chcesz zwiedzać, w jakim czasie i kolejności? – to również dla Ciebie przygotowana jest odpowiednia oferta zwana fly & drive. W ramach tej formuły touroperator zapewnia przelot, noclegi w hotelu na trasie zwiedzania oraz podstawia na lotnisko samochód z kompletem map i proponowanym harmonogramem najciekawszych miejsc do zwiedzania. Natomiast to TY decydujesz o codziennym programie zwiedzania, trasie, przerwach na wypoczynek etc.

Bon voyage!


PatrycjaAutorką porady jest Patrycja Terakowska

Jej doświadczenie to głównie bankowość korporacyjna i wielki świat finansów, gdzie zarządzała zespołami sprzedażowymi, jednak pasja zwyciężyła, więc obecnie jest udziałowcem biura podróży My Travel (Oddział Katowice – Galeria Handlowa CH BELG) http://www.mytravel.pl/biuro-podrozy/slaskie/katowice/135 ) a także Partnerem Zarządzającym w RIVIGO.eu – gdzie odpowiada za koordynację i organizację szkoleń korporacyjnych. 

Uwielbia kontakt z ludźmi. Ma specyficzne poczucie humoru i dystans wobec siebie. Potrafi dostrzec pozytywną stronę prawie w każdej trudnej sytuacji, a niezręczne zdarzenie subtelnie obrócić w żart..