14. Typy kolorystyczne – część 2

14-typy-kolorystczne-interior-design-1508276_1920

Cztery pory roku to sztywne zasady określania typu urody.

A gdyby je tak zmiękczyć? Rozwinąć?

Twórcy 12 typów kolorystycznych dają taką możliwość!

Określając „swoją” porę roku pierwszą rzeczą, o której myślisz jest temperatura wizerunku. Trudna sprawa prawda? Mało, który z moich klientów jest w stanie bez problemu ją określić.

Nie ma powodu do zmartwień!

Podział na 12 typów kolorystycznych obserwuje oprócz temperatury, jeszcze dwa atrybuty Twojej urody:

walor i chromatyczność.

Walor to jasność lub ciemność Twojego wizerunku. Jasny typ urody to naturalnie jasny blond włosów, jasna, słabo opalająca się skóra, jasne oczy i ich oprawa. Ciemny – to ich przeciwieństwo: ciemne oczy, włosy, usta, śniada cera.

Chromatyczność to nasycenie Twojej urody i stopień kontrastu, który w niej występuje. Typ niskochromatyczny, zgaszony to taki, który ma popielate włosy, oczy szaro-niebiesko-zielone, nie opala się za szybko, a opalenizna znika błyskawicznie. Typ czysty to taki, który może być określony jako bardzo wyrazisty – kolor oczu jest bardzo wyraźny, białko oka bardzo białe, skóra jasna, a włosy ciemne.


k1Autorką porady jest Aleksandra Frątczak

Osobista Stylistka. Personal Shopper. Szkoleniowiec. Autorka książki Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej. Prowadzi bloga o stylizacji kobiet i mężczyzn na www.aleksandrafratczak.pl

Z wykształcenia psycholog biznesu i coach. Ukończyła szkolenia z makijażu w The London School of Beauty and Make-up, analizy kolorystycznej i stylizacji uczyła się od najlepszych specjalistów w kraju. Z pasji do ubrań i ludzi została Osobistą Stylistką. Wie, że wygląd wpływa na samopoczucie i na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Jej misją jest, aby ludzie czuli się świetnie z tym, jak wyglądają. Prowadzi szkolenia z zakresu budowania wizerunku i dresscode’u. Pomaga firmom budować wizerunek osobisty pracowników.