27. Zbawienna moc masażu

27-wellness-285587_1920-1„Mógłbym polecić regularne wizyty u masażysty, jednak wtedy nie widzielibyśmy się zbyt często”… powiedział lekarz do pacjenta.

Masaż sam w sobie jest odchudzający, zwłaszcza połączony z dietą i ćwiczeniami lub elektrostymulacją , która polepsza wygląd, modeluje sylwetkę i proporcję ciała. Redukuje też obwód bioder, ud i pasa średnio o 5 -11 cm. Wzmacnia i napręża mięśnie we wszystkich warstwach – od warstwy głębokiej do powierzchownej, stymuluje rozkład tłuszczu i likwiduje nadmiernie nagromadzone zapasy tkanki tłuszczowej oraz wzmaga produkcję kolagenu i uelastycznienie mikrowłókien.

Masaż bańką chińską niweluje cellulit i stanowi dopełnienie efektów odchudzania – doskonale relaksuje i uspokaja. Polecany jest dla wszystkich zestresowanych osób, przemęczonych, po dużym wysiłku fizycznym, osób znerwicowanych oraz tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała.

27-essential-oil-1731518_1920

Bańki, stosowane w celu usunięcia lub zapobieganiu powstawaniu cellulitu – to też doskonały drenaż limfatyczny, a masaż pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. Masaż bańką pomocny jest w kuracjach odchudzających, bo przyspiesza przemianę materii i w wyniku tego następuje redukcja tkanki tłuszczowej.

Masaże bańkami chińskimi pomagają pozbyć się astmy, problemów żołądkowych, nadciśnienia, czyraków, hemoroidów, prostaty i impotencji. Działają leczniczo na schorzenia stawów, przeciwdziałają bólom mięśniowym, infekcjom i zapaleniom. Chińczycy bańki wykorzystywali do usuwania ciał obcych z organizmu, pasożytów ze skóry, a także jadu po ukąszeniach węży i owadów. Bańka działa też leczniczo przy przeziebieniach.

27-ice-cubes-1224804_1920Dla ujędnienia skóry doskonały jest masaż Vit Ice, czyli masaż lodem, który pomaga zwalczyć cellulit i nadwagę, wspomaga pracę serca oraz układu oddechowego. Pobudza układ nerwowy, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Niedotlenione i nieoczyszczone z toksyn komórki skóry poprzez kontakt z lodem stają się lepiej ukrwione, co przyczynia się do dalszej stymulacji mikrokrążenia.

Na stresy i zmęczenie najlepszy sie masaż relaksacyjny lub masaż goracymi kamieniami wulkanicznymi, który daje poczucie głębokiego relaksu udzielającego się wiele dni. Napełnia życiową energią, wpływa wyjątkowo pozytywnie na poprawę nastroju i samopoczucia.

27-wellness-589770_1920

Metoda masażu gorącymi kamieniami wywodzi się z hinduskiej filozofii medycyny naturalnej, a współczesne badania naukowe potwierdziły, że kamienie pochodzenia wulkanicznego wykazują znakomite właściwości zdrowotne, które wykorzystuje się podczas masaży. Oddziaływanie gorącymi kamieniami powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i limfatycznych, co wpływa między innymi na procesy detoksykacji. Doskonale niweluje wzmożone napięcie mięśniowe, stany zmęczenia psychofizycznego spowodowane nadmiernym stresem.

Dla osób z problemem bólu pleców lub po wysiłku na siłowni, najlepszy jest masaż klasyczny, regenerujący, aromaterapeutyczny. Doskonale zmniejsza i neutralizuje napięcia mięśniowe, nerwowe, psychiczne. Prowadzi do pełnego rozluźnienia i odprężenia. Przynosi ulgę przy bólach ciała i uczuciu napięcia nerwowego.

27-essential-oils-1433694_1920Pomaga uporać się ze spadkami nastroju, rozładować długotrwały stres, łagodzi wewnętrzny niepokój, depresję. Poprawia stan fizyczny, jest antidotum na przemęczenie i spadek nastroju – niweluje zgubny wpływ codziennego stresu. Zapewnia przypływ energii, wzrost formy i poprawę kondycji psychofizycznej.

Jak widać, masaż ma moc zbawienną w wielu obszarach naszego życia.


_dsc1897Joanna Pakuła-Gierzyńska

Prawdziwa fanka swojej pracy, którą ceni za możliwość pomagania innym i wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom Klientów. W pracy ambitna perfekcjonistka lubiąca wyzwania i zmiany, w życiu codziennym stara się odnaleźć piękno w rzeczach zwykłych i prostych. Żyje chwilą, chwyta tu i teraz. Kocha gotować i robić biżuterię

Właścicielka Salonu Masażu Odnowa http://salonmasazuodnowa.pl/

Jej ulubione motto: „Kto stoi w miejscu, ten się cofa”