33. Zmysłowe usta kusicielki

 

33. fun-20008_1920Na mrozie usta pierzchną i pękają. Można je odżywić miodem i zabezpieczyć kosmetykami, ale to działania doraźne.

Po zabiegu kwasem hialuronowym o pomadce zapomnimy na rok,  przy okazji usta można wymodelować. Tylko uwaga, bo można zrobić z siebie klauna !.

Pamiętam sytuację kiedy będąc młodą lekarką medycyny estetycznej zobaczyłam w drzwiach gabinetu piękną dziewczynę. Jednak było w niej coś co przyciągnęło moją uwagę.

Jej piękną młodą twarz szpeciły nienaturalnie powiększone i przerysowane usta. Było mi jej poprostu żal.

Zawsze pamiętajcie, że usta to nasz atut i muszą pasować do całości.

Walentynki już dziś. Każda z nas nie tylko w ten dzień, ale również w pozostałe chce wyglądać sexy. Często tym pierwszym widocznym elementem seksualnym są nasze usta. Wydatne, kształtne, symetryczne i przede wszystkim zadbane usta są sexy.

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, a usta wodzą na pokuszenie.

Piękne, wydatne usta wyglądają kusząco i seksownie. I każda z nas może takie mieć. Niezależnie od tego czy Twoje usta są w  rozmiarze S,M czy XL, chcesz aby doskonale wyglądały zwłaszcza w Walentynki. Piękne i zadbane usta, to kobiecy atrybut, o który powinnyśmy się zatroszczyć ze szczególną starannością. Gładkie i wypielęgnowane z pewnością przyciągną wiele spojrzeń!

33. lips-1690875_1280

Bez pomadki usta są zimą jak wąż – próbują zrzucać skórę, łuszczą się, bolą i wyglądają fatalnie. To nie sprawka producentów preparatów ochronnych, którzy chcieliby uzależnić nas od swoich wyrobów. Winne są wiatr, mróz, które sprzyjają wysychaniu śluzówki. dodatkowo przy takiej pogodzie w domu i w pracy włączamy centralne ogrzewanie, które przyspiesza odparowywanie wody z  naszego organizmu. Przez to czerwień wargowa wysusza się i zaczyna dokuczać. Dlatego usta trzeba zabezpieczyć.

Niestety zimą nie sprawdzają się kremy nawilżające, które działały latem.

Tym razem pomoże tłusty krem, lub pomadka o podobnym składzie.

Preparaty przeznaczone do ochrony ust zimą zawierają zazwyczaj wazelinę. Jeśli nasze usta spierzchną lub popękają, najlepiej wtedy pozbyć się zrogowaciałego naskórka za pomocą peelingu. Jeśli nie mamy gotowego produktu, możemy do tego celu użyć cukru, a następnie nałożyć silnie odżywczy krem. Można tez nasmarować usta miodem,  zadziała nawilżąjąco i gojąco. Warto tez pamiętać o częstym uzupełnianiu wody , bo to o jej zatrzymanie w skórze toczymy walkę.

Jeśli kosmetyki nie wystarczają w czerwień wargową wstrzykujemy kwas hialuronowy. W ten sposób można zarówno nawilżyć usta jak i poprawić ich kształt i je uwydatnić.

Zabiegi korygujące kształt ust są całkowicie bezpieczne i w znakomitej większości przypadków dają bardzo naturalne efekty. Drobna zmiana kształtu lub wielkości ust ładnie poprawia ogólny wygląd twarzy, ale sama może pozostać niezauważona. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie służą zresztą tylko do powiększania ust. Za jego pomocą można tylko mocno je nawilżyć i lekko odmłodzić, bez efektu zwiększenia objętości.

W dzisiejszych czasach prawie każda gwiazda czy celebrytka miała „robione” usta, jednak u większości trudno to zauważyć. Widzimy tylko przykłady skrajne, kiedy usta zostały za mocno powiększone lub ich kąciki zostały zbyt mocno uniesione do góry.. Taki przerysowany efekt bardzo rzadko jest jednak wynikiem niekompetencji lekarza, najczęściej powstaje na wyraźne życzenie pacjentki. Niektóre kobiety po prostu chcą, żeby efekt był wyraźnie widoczny.

33. lips-1991471__340Poprawienie rozmiaru ust wymaga szczególnej uwagi, bo przesada prowadzi do wyglądu raczej karykaturalnego niż pięknego. Kobiety marzące o uśmiechu a`la Angelina Jolie coraz częściej decydują się na zabieg powiększający usta z użyciem kwasu hialuronowego. Doda uroku, jeśli wykona go specjalista o dużym wyczuciu estetycznym. Niedoświadczony lekarz może wstrzyknąć kwas daleko poza czerwień wargową, wywołując zabawny, ale przecież nieporządany efekt tzw.” kaczuszki”. Wydatne usta są piękne tylko wtedy, gdy są harmonijne.

Do zabiegów korygujących kształt ust najczęściej wykorzystuje się kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny i odpowiada m.in. za jej prawidłowe nawilżenie i napięcie. Niestety już od 25 roku życia jego ilość zaczyna się zmniejszać, czego następstwem może być utrata objętości ust. Podanie kwasu hialuronowego w usta lub ich okolice pomoże w utrzymaniu równowagi i skoryguje mankamenty urody.

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań i krótko trwa. Jeśli jednak miewasz opryszczkę, warto zabezpieczyć się przed jej uaktywnieniem i na dwa dni przed zabiegiem rozpocząć przyjmowanie Heviranu. Dobrze też, aby zabieg nie odbywał się w trakcie menstruacji lub tuż przed nią ( wtedy jest większe ryzyko powstania siniaków i obrzęków). Na kilka dni przed zabiegiem odstaw leki przeciwzapalne (np.aspirynę), które rozrzedzają krew i mogą przyczynić się do powstania siniaków. Wybierając datę zabiegu uwzględnij fakt, że usta po zabiegu spuchną na około 12 godzin. Obrzęk zwykle pojawia się w trakcie zabiegu.

Zabieg trwa  około 15-30 minut ( musisz doliczyć do tego czas na znieczulenie). W tym czasie lekarz podaje preparat w kontur czerwieni wargowej, a  w przypadku gdy chcemy zwiększyć objętość ust, także w samą czerwień wargową. Po podaniu materiału lekarz modeluje go.

Efekt zobaczysz zaraz po zabiegu, jednak usta w takim kształcie, w jakim pozostaną przez najbliższe miesiące, zobaczysz gdy zniknie obrzęk. Ostateczny rezultat widoczny będzie już po około tygodniu.

Po powiększaniu lub nawilżaniu ust można podkreślić ich piękny kształt makijażem. 33. lipstick-1818418_1920

Zmysłowe, czerwone usta to świetny pomysł na walentynkowy makijaż. mocna, czerwona szminka to jedna  z kobiecych tajnych broni. Idealna na dzień zakochanych.

Jeśli planujesz  w ten dzień się całować zamiast w tradycyjnej szminki użyj lakieru lub atramentu do ust. Ten rewelacyjny wynalazek pozwala cieszyć się pięknym wymarzonym kolorem ust i nie odbijają się  na niczym, szczególnie na koszuli ukochanego.


33. zdjecie2Autorką artykułu jest Dr Izabela Lenartowicz

Certyfikowany specjalista medycyny estetycznej, trener technik zabiegowych z zakresu medycyny estetycznej. Należy do grona nielicznych trenerów z Polski współpracujących z Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti-Aging.

Prelegentka Kongresu Innowacyjna Kobieta Fundacji Class Ladies. Członkini prestiżowych Towarzystw naukowych, osobistość Who is Who, World Society, Sooroptimistic, Anioł Biznesu, członkini THE WORLDCOB. Laureatka licznych nagród: Perły Medycyny 2010, Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej 2012, 2013, 2014 i 2015, Anioł Medycyny 2013, Businesswoman Roku 2014 i 2015, Nagroda Wiktoria 2015, Osobowość VIP 2015, The Bizz Award 2016.

Autorka licznych publikacji naukowych. Działaczka charytatywna wspierająca domy dziecka, Fundację Ewy Błaszczyk i Fundację Anny Dymnej. Kobieta bardzo dynamiczna, kreatywna i pełna radości. Zawsze uśmiechnięta, zarażająca swoim optymizmem. Prywatnie spełniona matka dorastającej córki.