74. Funkcjonalna garderoba nowoczesnej businesswoman

Funkcjonalna garderoba nowoczesnej businesswoman

Każda z nas marzy o takiej garderobie, przed którą rano stanie, otworzy drzwi i bez problemu, wyjmie odpowiednie stylizacje na daną okoliczność. Wiele kobiet twierdzi, że to niemożliwe, że pomimo starań przeważnie sięgają po to, co znajduje się na wierzchu, bądź wisi na wieszakach, do których łatwo sięgnąć zaraz po otwarciu drzwi szafy. Badania pokazują, że chodzimy w 20% rzeczy, jakie znajdują się w naszych szafach. Ta smutna rzeczywistość nie musi dotyczyć ciebie i twojej garderoby.

Twoja szafa powinna być, jak butik, do którego lubisz wracać

Znam kobiety, które przeżywają stres zaglądając do swojej szafy. Czują się zagubione, nie mają pomysłu na połączenie ubrań w spójne outfity. Ich ubrania do pracy, biura są pomieszane z tym, co stanowi homewear. Często też, w związku z dużą ilością ubrań, zapominają co mają w szafie. Na wieszakach wiszą ubrania z metkami, na stylizacje których nie mają pomysłu.

Jest to bardzo duże utrudnienie, często też strata pieniędzy, źle wykorzystana przestrzeń w szafie. Stwórz taką garderobę, w której znajdzie się jakość, klasa, odpowiednio dobrana paleta barw, fasony dopasowane do twojej sylwetki. Niech twoja garderoba stanie się najlepszym butikiem, do którego zawsze chętnie będziesz zaglądać.

Od czego zacząć – Detox

Garderoba nowoczesnej business women to nie tylko garsonki, kostiumy i koszule. To również pasje i zainteresowania, to czas spędzony z rodziną, przyjaciółmi, to wyjścia na imprezy i wyjazdy, czyli odpowiednie stroje na te aktywności.

Przyjrzyj się dokładnie zawartości swojej szafy. Jak wygląda teraz? Jeśli nie jesteś zadowolona zrób pierwszy krok to detox, czyli usuwamy z szafy ubrania, które są:

  • za duże,
  • za małe,
  • niemodne,
  • stare, podziurawione, z plamkami,
  • poszczerbione, bez guzików,

rozumiem doskonale, że tak, jak do wszystkiego, tak i do niektórych ubrań możesz czuć sentyment.  Zatem spakuj je do pudła i wynieś. Zyskasz przestrzeń na odpowiednie ułożenie tego co masz i na nowe.

Reorganizacja

Uporządkuj ubrania aktywnościami. Jeśli do pracy potrzebujesz marynarek, topów, bluzek koszul, spodni itd. poukładaj je tak, aby były blisko siebie. Poprzymierzaj ubrania, zobacz w czym wyglądasz i czujesz się dobrze. Twórz zestawy i rób sobie zdjęcia. To pomoże ci w szybki sposób zorganizować się rano. Jeśli po pracy lubisz luźny strój to bluzy, dresy, T-shirty niech znajdą się na osobnej półce. Zastanów się nad każdą swoją aktywnością i poukładaj ubrania w szafie tak, aby do każdej aktywności mieć odpowiednie zestawy.

Zakupy

Na pewno podczas takiego przeglądu szafy pozbędziesz się kilku ubrań, albo zauważysz że są w śród nich takie, z którymi nie będziesz wiedziała co zrobić, z czym połączyć. Poszukaj inspiracji w gazetach modowych w internecie. I zrób listę tego, co potrzebujesz i czego tobie brakuje. Z pełną listą wybierz się na zakupy. Bardzo ważne jest to, abyś na tym etapie była pewna tego, jakie kolory podkreślają twoją urodę. Pomoże w tym analiza kolorystyczna, zwłaszcza jeśli chcesz zainwestować w ubrania dobrej jakości, warto wiedzieć w jakich kolorach wyglądasz dobrze. Nie bez znaczenia pozostaje znajomość swojej sylwetki, aby dobrać ubrania tak, by tworzyły ciekawą modową sylwetkę. Mając tak szeroką wiedzę o sobie, zakupy będą już tylko przyjemnością. Zaoszczędzisz czas, pieniądze, będziesz miała tylko trafione ubrania, a twoja szafa stanie się twoim ulubionym butikiem, do którego będziesz chciała wracać.

Coś starego, coś nowego

Jeśli uzupełniłaś szafę nowymi ubraniami, pora spróbować połączyć je z tym, co już się w niej znajduje. Spróbuj połączyć w ciekawe outfity to, co już miałaś z tymi ubraniami, które są nowe i stanowiły uzupełnienie garderoby. Rada – nowe ubrania przymierz z innymi, sprawdź co z czym połączyć, co do czego pasuje. Zrób sobie koniecznie zdjęcie i oceń, czy na pewno chcesz je zostawić, czy dobrze się w ich czujesz, czy pasują do ciebie, do sylwetki. To bardzo ważne. Unikniesz sytuacji, która powoduje, że wydałaś pieniądze na coś, co z metką wygląda ładnie tylko na wieszaku. Jeśli jesteś pewna swojej palety kolorystycznej, masz w szafie ubrania, które pasują do ciebie i do siebie (kolory z danej palety kolorystycznej możesz zestawić w harmonijne, piękne zestawy) możesz być z siebie dumna.

Poukładana szafa:

– barwna, przecież businesswoman po za pracą ma mnóstwo zajęć, pasji i zainteresowań,

– dopasowane ubrania do stanowiska i rodzaju wykonywanej pracy,

– szafa, w której są ubrania podkreślające atuty sylwetki

to marzenie każdej kobiety. Dzięki tym wskazówkom możesz samodzielnie dokonać zmiany, aby każdego dnia mieć się w co ubrać.


Autorką artykułu jest Izabela Jakubek 

Dyplomowana kreatorka wizerunku. Certyfikowana kolorystka. Obecnie poszerza swoje horyzonty na warszawskiej rocznej Akademii koloru i stylu. Zajmuje się kompleksowo kreowaniem wizerunku osób, analizą sylwetki, analizą kolorystyczną, czyli doborem odpowiednich kolorów ubrań do typu urody oraz preferencji Klientek i Klientów.

Wardrobe consultant – pomaga budować garderoby uwzględniając aktywności życia klientów. Służy wsparciem i wiedzą merytoryczną podczas wspólnych zakupów.

Organizuje eventy i wydarzenia, w tym te dla kobiet przedsiębiorczych. Prowadzi wykłady gościnne dla studentów uczelni wyższych w zakresie kreowania wizerunku. Prelegentka wielu warsztatów i szkoleń wizerunkowych. W 2017 roku otrzymała Diament Mamy Przedsiębiorczej za projekt Stylowa Mama – skierowany do kobiet powracających na rynek pracy po okresie sprawowania opieki nad dziećmi. Właścicielka sklepu z kosmetykami premium.

https://www.facebook.com/izabelajakubekkreowaniewizerunku

www.izabelajkaubek.pl