Class Ladies wspierają Kampanię wzmocnienia Liderek na Bliskim Wschodzie

Ważna jest dla nas solidarność kobiet, wartości oraz idea Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie, dlatego wspieramy Kampanię Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet rzecz wzmocnienia liderek na Bliskim Wschodzie.
Pani Monika Sobańska ze Stowarzyszenia Aktywne Kobiety przez ostatni rok pracowała z liderkami w ogarniętym wojną Afganistanie, by mogły skuteczniej bronic praw kobiet w tym kraju, który jest absolutnym piekłem dla kobiet. Kobiety wydawane są za mąż siłą w wieku 10 lat, doświadczają okrutnej przemocy, nie mają dostępu do edukacji ani służby zdrowia. Są traktowane gorzej  niż zwierzęta. Masowo popełniają samobójstwa. Dlatego koniecznie trzeba wzmacniać liderki, które zmieniają tę rzeczywistość.
 
W 2016 roku wraz z zespołem trenerek, Stowarzyszenie Aktywne Kobiety przeprowadziło 4-tygodniowe aktywne treningi liderskie w Kabulu, nawiązało współpracę z podziemiem działaczy praw kobiet  i nakręciło film dokumentalny opowiadający bardzo wzruszającą i piękną historię trzech SIÓSTR, które przeszły wiele, by wywalczyć sobie wolność od przymusowego zamążpójścia i przemocy i teraz pracować wraz z nami na rzecz innych kobiet w Afganistanie. Bohaterki własnie gościły w Polsce na Kongresie Kobiet, ukaże się też artykuł w Wysokich Obcasach.
Do 26 września prowadzona jest zbiórka społeczna, aby film mógł zostać pokazany na międzynarodowych festiwalach dokumentów i w całej Polsce. 
 
Wspieramy więc Kampanię, o której więcej można przeczytać tu:  http://polakpotrafi.pl/siostry 
 
 
Razem możemy wpłynąć na losy kobiet w Afganistanie.