76. Dzień Pisma Ręcznego 23.01.2023

Żyjemy w czasach, gdy coraz rzadziej używamy długopisu, czy też innego narzędzia do pisania ręcznego. Komputer mocno wypiera z nas tę umiejętność a naszym zadaniem powinno być podtrzymywanie takiej umiejętności. Już dorośli mają często problem w napisaniu tekstu, a co dopiero dzieci, które „wyrosły” już na komputerach. Nasze dłonie pod tym względem są coraz to słabsze i mniej sprawne manualnie.

Myślę, że za kolejne 10 lat i więcej znikomy % społeczeństwa będzie umiał się posługiwać długopisem. W tym szczególnym dniu czyli 23.01. warto wrócić do pisma ręcznego, warto zajrzeć do notatek w naszych notesach, drukowanych kalendarzach czy pamiętnikach, aby powrócić z powrotem do starej jak świat umiejętności pisania ręcznego.

Writing Instrument Manufactures Association jako datę święta wybrało 23 stycznia ponieważ w tym dniu urodził się John Hancock – jeden z sygnatariuszy Deklaracji Niepodległości, znany z charakterystycznego podpisu.

Autorką porady jest Agata Hagno

Członek Rady Programowej Fundacji Class Ladies. Założycielka, udziałowiec i Prezes Zarządu spółki DPM Sp. z o.o. Od ponad 28 lat związana z zagadnieniami dotyczącymi rynku pracy, koordynując i czynnie prowadząc projekty rekrutacji i selekcji personelu. Specjalizuje się w stanowiskach menedżerskich (Executive).

Magister Ekonomii, absolwentka studiów podyplomowych Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Akademii Górniczo – Hutniczej, absolwentka MBA Franklin University Wrocław. Autorka licznych artykułów z zakresu ZZL, wykładowca Akademii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, panelistka na Kongresie Małych i Średnich firm w Katowicach. Ambasador Polskiej Przedsiębiorczości Kobiet. Aktywny członek zarządu Inicjatywy Firm Rodzinnych w Polsce. Ambasador BCC.