23. Envelo – Poczta przyszłości już istnieje!

Rozwój nowych technologii sprawił, że przyzwyczailiśmy się do załatwiania spraw online. Jednak w niektórych sytuacjach rozwiązania papierowe nadal mają wyraźną przewagę. Wtedy z pomocą przychodzi tzw. poczta hybrydowa – tworzona w sposób elektroniczny, ale doręczana tradycyjnie.

23-poczta-envelo

Pocztówka z komputera

Jedną z usług poczty hybrydowej jest Neokartka. Pozwala ona na wygodne stworzenie własnej kartki pocztowej – na której znajdzie się np. zdjęcie rodzinne albo selfie – a następnie dodanie życzeń, adresu odbiorcy i opłacenie usługi. W ten sposób można na przykład przesłać sympatyczne życzenia, podziękowania czy firmowe zaproszenie.

Co dalej? Wszystkie dane kartki stworzonej w ten sposób trafiają do centrum wydruku, gdzie maszyny drukarskie automatycznie zmieniają je w kolorową pocztówkę i umieszczają w kopercie. Dzięki temu zawsze zachowana zostaje tajemnica korespondencji. Choć wydaje się to mało ważne w przypadku pocztówek, dla osób wysyłających w ten sposób listy jest to jeden z ważniejszych czynników. Przesyłki trafiają następnie do sortowni Poczty Polskiej, skąd ruszają w drogę do odbiorców. Ostatecznie, tak jak w przypadku zwykłych listów czy kartek pocztowych, doręcza je listonosz Poczty Polskiej.

Fot. materiały prasowe Poczta Polska Usługi Cyfrowe

Poczta przez internet

23-poczta-logoPlatforma Envelo, stworzona przez spółkę – córkę Poczty Polskiej (Poczta Polska Usługi Cyfrowe -Envelo) to tak naprawdę działająca już realnie poczta przyszłości, poczta przez internet. Wiele popularnych usług poczty tradycyjnej mamy już teraz na swoim biurku czy w kieszeni.  Cyfrowa platforma pozwala na wysłanie w ten sam co neokartki, wygodny sposób także listów oraz faktur. Potrzeby klientów Poczty Polskiej idą dużo dalej. Dlatego katalog usług dostępnych przez internet stale się powiększa;

Są już dostępne: Neoznaczek, pozwalający na stworzenie i wydrukowanie na swojej drukarce własnych znaczków np. z logo swojej firmy, także bezpośrednio na kopertach oraz Neopaczka, pozwalająca na opłacenie paczki przez internet i wydrukowanie naklejki adresowej. Tak przygotowaną w domu  Neopaczkę, wystarczy już z tylko zostawić na poczcie.

23-poczta-envelo-1

Envelo to jednak nie tylko cieszące się rosnącą popularnością neoznaczki czy neokartki. Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i tendencjom rynkowym, platforma rozszerzyła swoje usługi o te, które dedykowane są przedsiębiorcom: neofakturę i neorachunki. Poczta Polska ma ogromne doświadczenie w dostarczaniu tradycyjnych rachunków, teraz w naturalny sposób chce je przekazywać także elektronicznie za pośrednictwem Envelo.

Ze wszystkich tych usług mogą skorzystać
i przedsiębiorcy i zwykli obywatele – posiadacze smartfonów i tabletów. Szczególnie przydatna może tu okazać się wygodna,  bezpłatna aplikacja mobilna dostępna na stronie envelo.pl, pozwalająca między innymi na śledzenie przesyłek,  wysyłanie kartek pocztowych czy ustalenie kodu pocztowego. Poczta przyszłości – Envelo,  umożliwia zatem wygodny dostęp do kompleksowych, bezpiecznych i zaufanych e-usług pocztowych, realizowanych  przez internet za pomocą urządzeń stacjonarnych i mobilnych.

A to dopiero początek!

Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Grupą Poczty Polskiej chcą docelowo doprowadzić do integracji platformy Envelo z planowanym portalem Rzeczypospolitej (obywatel.gov), aby wszelka komunikacja elektroniczna pomiędzy obywatelem a organami Państwa odbywała się za pomocą skrzynki Envelo.


Autorką materiału jest Arleta Husarek z Firmy Poczta Polska Usługi Cyfrowe – Envelo. 

23-poczta-img_arleta-1

W PPUC – Envelo odpowiadam za Dział Sprzedaży i Wsparcia.

W swoim  dotychczasowym doświadczeniu zawodowym zawsze byłam blisko produktów i rozwiązań ułatwiających życie i otwierających drzwi nowoczesności. Tak jest i teraz.

Wspólnie z moim Zespołem stwarzamy klientom i partnerom biznesowym możliwość usprawnienia obsługi korespondencji w ich firmach poprzez automatyzowanie tych procesów.

Jest to możliwe przede wszystkim dzięki produktom, których elastyczność i skalowalność pozwala odpowiedzieć nie tylko na szerokie potrzeby klientów, ale czynić to we współpracy ze zmieniającymi się realiami rynkowymi oraz wielkim projektem cyfryzacji PaństwaTaka synergia daje ogromny komfort pracy.