Konferencja Class Ladies – Dotacje na działalność

Rysunek bez nazwy (5)16 września 2016 – Konferencja DOTACJE

Katowice, ul. Kopernika 26

Jak i skąd pozyskać środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Gdzie aplikować o środki na rozwój prowadzonego już biznesu?

Czy i jak można skorzystać ze specjalnych premii na działalność?

 

Dotacja z powiatowego urzędu pracy, dotacje tzw. unijne – które można przeznaczyć na wydatki inwestycyjne (wyposażenia biura, zakup maszyn itp), ale co bardzo ważne przy tej dotacji jest możliwość uzyskania dodatkowych środków zwanych fachowo wsparciem pomostowym. Środki te można przeznaczyć na typowe koszty związane z prowadzeniem działalności: ZUS, opłata za czynsz, abonament za telefon i internet, paliwo do samochodu, ubezpieczenie firmy itp.

Wsparcie kobiet, osób pracujących, prowadzących działalność gospodarczą lub dla nowych pomysłów i przedsięwzięć – na etapie zalążkowym. Pieniądze leżą na ulicy – trzeba jednak umieć się po nie schylić.

Gdzie składać wniosek, jakie dotacje są dostępne, co należy zrobić by je otrzymać – to tematy przewodnie Konferencji Class Ladies poświęconej dotacjom.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pozyskaniem środków dla swojego biznesu (tego już działającego i tego, który ma zostać założony wkrótce). U nas dowiesz się CZY, GDZIE i JAK wnioskować o środki!

Wyprzedź konkurencję – pomóż w rozwoju swojego biznesu!

kup_bilet_online

Bilety dostępne http://classladiesdotacje.evenea.pl/


 Konferencję poprowadzi Marcin Germanek

user_2050974_d33ee7_huge

Specjalista ds. pozyskiwania dotacji, koordynator projektów unijnych, doradca obywatelski. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego – magister nauk politycznych. Swoją wiedzę uzupełniał także na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania projektem europejskim oraz public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Ukończył także studia podyplomowe „Zarządzanie w administracji publicznej” na Politechnice Śląskiej. Łącznie absolwent czterech państwowych uczelni.

Zawodowo specjalista ds. pozyskiwania dotacji. Doświadczenie zdobywał w ramach jednoosobowej działalności  oraz na stanowiskach związanych z pozyskiwaniem dotacji i zarządzaniu projektami w śląskich przedsiębiorstwach oraz organizacjach pozarządowych. Obecnie współzałożyciel i prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego, której celem jest działalność na rzecz zatrudnienia, rozwój rynku pracy i przedsiębiorczości. Fundacja dzięki swojej skuteczności w pozyskiwaniu dotacji może poszczycić się coraz większą liczbą obsługiwanych firm, o coraz większym potencjale. Od 2014 roku także Radny Gminy Miedźna. Tą działalność również powiązał z przedsiębiorczością, gdyż zajmuje się pozyskiwaniem inwestorów do gminy.

Więcej o Marcinie Germanek na stronie http://www.frsp.eu/o-frsp/zespol/