Technologia jest kobietą! Patronat Fundacji Class Ladies

O wydarzeniu..

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Class Ladies objęła swoim patronatem wydarzenie pod nazwą „Technologia jest kobietą!”, które organizowane jest przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii wraz z Biurem Karier Studenckich Politechniki Śląskiej.

Tym samym, serdecznie zapraszamy w dniu 08 marca 2019 na Dzień Kobiet w CITT – to otwarte, bezpłatne spotkanie dla kobiet, które chcą efektywnie i miło spędzić czas, poznać fascynujące i przedsiębiorcze kobiety pełne pasji, doświadczyć aktualizacji wiedzy o postępie i rozwoju przedsiębiorczości kobiet w dobie rewolucji cyfrowej. Świat nauki i biznesu łączy się, by zaprosić Państwa na to wyjątkowe wydarzenie!

Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Śląskie Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0. Wydarzenie objęła swoim patronatem Fundacja Class Ladies.

Tradycyjnie zawody związane z naukami ścisłymi, takimi jak matematyka, inżynieria czy technologia kojarzą się z męskim światem. Z opublikowanego na początku 2018 roku raportu ośrodka badawczego DELab Uniwersytetu Warszawskiego wynika, że na uczelniach technicznych studentki stanowią obecnie ponad jedną trzecią wszystkich słuchaczy (37 proc.). Z raportu „Kobiety na politechnikach”, przygotowywanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, wynika, iż na uczelniach publicznych wśród studentów nauk informatycznych, kobiety stanowią zaledwie kilkanaście procent.

Badania a rzeczywistość..

Z badań ankietowych wynika, że 65 proc. Polaków postrzega zawód automatyka czy robotyka jako męski, 64 proc. sądzi to samo o profesji inżyniera energetyka, a 59 proc. o programiście, to coraz więcej absolwentek szkół średnich podejmuje trud nauki na kierunkach ścisłych. Coraz częściej jednak i z coraz większą odwagę w ten zmaskulinizowany świat wkraczają kobiety. Kobiety w branży technologicznej są coraz bardziej obecne. Wciąż nie jest to poziom satysfakcjonujący, jednakże postępujący rozwój technologiczny oraz wzrost wymagań branży technologicznej wymusza w naturalny sposób szerokie zaangażowanie całej populacji.

Kobieta inżynier XXI wieku – jaka jest? Jakie są jej dominujące cechy, kompetencje? Jakie wyzwania są przed nią stawiane? Z jakimi stereotypami musi się mierzyć? Czego oczekuje od życia? Te tajemnice odkryjemy już wkrótce!

Do zobaczenia 08 marca 2019 w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej!

Agenda jest tutaj:

SmartLab Technologia jest Kobietą