32. Usługi finansowe nie tylko na wakacje

Zapewne niejednej z nas przydarzyła się nagła potrzeba transferowania środków lub rozpaczliwie poszukiwałyśmy kantoru na 5 minut przed wyjazdem na urlop. Dotyczy to wszystkich – począwszy od dzieci na koloniach, urlopowiczów, którzy nie oszacowali kosztów wycieczek fakultatywnych, miłośników dodatkowych atrakcji, kończąc na zagranicznych turystach, którzy chcą wymienić swoją walutę na polskie złotówki. Z myślą o tych wszystkich sytuacjach Poczta Polska ma dla klientów idealne rozwiązania – usługę Ekspres Pieniężny i Kantory w placówkach.

Gotówka „na teraz”

Ekspres Pieniężny to wyjątkowo prosty i wygodny sposób na szybkie przesłanie pieniędzy na terenie całego kraju. Znakomicie sprawdza się w awaryjnych sytuacjach – zawsze wtedy, gdy trzeba pilnie wysłać komuś potrzebne środki. Gotówkę można nadać w domu przez internet lub w placówce pocztowej. Pieniądze przyniesie listonosz pod wskazany adres lub można odebrać je osobiście w dowolnej placówce pocztowej.

Oferujemy trzy rodzaje usługi Ekspres Pieniężny z gwarantowanym terminem realizacji:

  • Ekspres Pieniężny „na teraz” – wypłata w dowolnej placówce pocztowej po upływie 10 minut od czasu nadania,
  • Ekspres Pieniężny „na dziś” – wypłata pod adresem wskazanym przez nadawcę w ciągu 6 godzin od czasu nadania,
  • Ekspres Pieniężny „na jutro” – wypłata pod adresem wskazanym przez nadawcę w następnym dniu roboczym po dniu nadania.

32. ekspres

Najczęściej wybieraną przez klientów opcja usługi to Ekspres Pieniężny „na teraz”.  82% wolumenów Ekspresu Pieniężnego jest realizowanych w tej opcji. Na drugim miejscu – 17% udział w sprzedaży – plasuje się opcja „na jutro”.

 

Największa sieć kantorów w Polsce

W niemal 840 placówkach Poczty Polskiej można kupić, sprzedać i wymienić waluty obce m.in. euro (EUR), dolary amerykańskie (USD), funty szterlingi (GBP) oraz franki szwajcarskie (CHF), regionalnie także – korony czeskie (CZK), korony duńskie (DKK), forinty (Węgry) (HUF), korony norweskie (NOK), ruble rosyjskie (RUB), korony szwedzkie (SEK).

Oferowane kursy sprzedaży i kupna są bardzo atrakcyjne i dostosowane do rynku lokalnego. Co więcej,  istnieje możliwość negocjacji ceny jeśli wartość transakcji przekroczy 1 tys. zł. Klient może również wcześniej zamówić walutę poprzez stronę internetową (https://www.poczta-polska.pl/dzialalnosc-kantorowa/), dzięki czemu będzie miał pewność, że we wskazanym przez siebie kantorze i terminie dostępna będzie odpowiednia ilość waluty.32. kantornapoczcie

Na koniec dodam, że wszystkie kantory znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach i czynne są w godzinach pracy placówek pocztowych. Oferujemy w tym zakresie wszystko, czego potrzebują klienci.


32. qrw4xynm (1)Autorką materiału jest Anna Rakowska

Kierownik Wydziału Rozwoju Usług Finansowych.

W Poczcie Polskiej zajmuję się obszarem usług finansowych. Posiadam duże doświadczenie
w zarządzaniu projektami, w tym projektami o znaczeniu strategicznym – wdrożenie płatności bezgotówkowych w placówkach pocztowych.

Prywatnie interesuję się psychologią biznesu i sportami motorowodnymi.