VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

logotyp-kongres_krzyweW dniach 10-12.10.2016 na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, miał miejsce Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, organizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. To już VI edycja tego wydarzenia. Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw to forum wymiany myśli i doświadczeń, to miejsce spotkań przedstawicieli różnych środowisk: nauki, polityki i gospodarki. To miejsce, które swoją obecnością zaszczycają osobistości z pierwszych stron gazet.

W tym roku Kongres odwiedzili m.in. reprezentujący polskie interesy w Unii Europejskiej: profesor Jerzy Buzek oraz komisarz Elżbieta Bieńkowska; wicepremier Piotr Gliński, wiele osobistości świata polityki i biznesu m. in: Janusz Steinhoff, Jerzy Hausner, Jan Krzysztof Bielecki, przedstawiciele lokalnych i regionalnych władz, reprezentanci środowisk naukowych: profesor Grzegorz Kołodko, rektorzy wyższych uczelni, przedstawiciele organizacji pozarządowych – także naszej Fundacji Class Ladies, czy wreszcie osobowości telewizyjne: Kamil Durczok, Jarosław Kuźniar czy Robert Makłowicz.

mg_0016

Podczas Kongresu można rozmawiać z najlepszymi specjalistami i praktykami rozmaitych branż, czy nawiązywać nowe relacje biznesowe. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw to miejsce, gdzie dyskutuje się o sprawach ważnych z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy – o otoczeniu międzynarodowym biznesu i trendach na rynkach międzynarodowych, o lokalnym i regionalnym otoczeniu biznesu, o formach wsparcia prawnego i finansowego dla przedsiębiorców w Polsce.

2016-102Tegoroczna, szósta już edycja kongresu odbywała się pod hasłem „Trzy dni inspiracji dla innowacji”. Nie dziwi więc fakt, iż wiele sesji tematycznych zostało poświęconych nowatorskim rozwiązaniom biznesowym. Uczestnicy Kongresu mieli możliwość spotkania gigantów innowacyjnego biznesu, a także wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów Google czy Facebook, podczas których mogli poznać skuteczne sposoby dotarcia do nowych klientów, zwiększania rozpoznawalności swojej marki. Specjaliści Google podpowiadali jak zaistnieć w wyszukiwarkach internetowych, stworzyć skutecznego maila, czy przeprowadzać analizę działań internetowych. Podczas Targów Biznes Expo zaś można było skorzystać z indywidualnych konsultacji i wspólnie z przedstawicielami Google stworzyć własną strategię marketingową.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia


img_0114_ppAutorką artykułu jest Dr Martyna Dudzicz 

W Fundacji Class Ladies, pełni funkcję Ambasadora ds. współpracy i rozwoju. Stanowi realne wsparcie dla naszych Class Ladies w obszarze potencjalnego kojarzenia i zrównoważonego rozwoju biznesu. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce.

Zawodowo przez ponad kilkanaście lat związana z Uniwersytetem Śląskim, Wydziałem Nauk Społecznych, Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu, Wyższą Szkołą Ekonomii i Administracji w Bytomiu oraz Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu.

Ekspertka w zakresie Corporate Social Responsibility (CSR) koncepcji, według której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy. Doradza, edukuje, szkoli i wspiera w zakresie CSR