Warsztat Class Ladies – Komunikacja niewerbalna – Wizerunek – Networking

Galeria z warsztatu dostępna TUTAJ

„Najnowsze badania wykazują niezbicie, że jeżeli zmienisz swoją mowę ciała, w dużym stopniu zmieni się również twoje podejście do życia. Dzięki temu będziesz mógł wpłynąć na swój nastrój, zanim wyjdziesz z domu, poczujesz się bardziej pewny siebie w pracy, będziesz bardziej lubiany i przekonujący. Kiedy zmienisz swoją mowę ciała, będziesz nawiązywał inne relacje z otaczającymi cię ludźmi, a oni z kolei będą inaczej na ciebie reagować” (Allan i Barbara Pease – Mowa ciała)

Nie zawsze chodzi o to co mówisz … Dlaczego?

Wiadomym jest, że mówimy dzięki organom mowy, ale rozmawiamy całym naszym ciałem. Wielu badaczy, ekspertów i specjalistów z obszaru komunikacji niewerbalnej dowiodło, że kanał werbalny służy przede wszystkim do przekazywania informacji, a niewerbalny do ustalania stosunków międzyludzkich.

Komunikaty bezsłowne (niewerbalne) odgrywają bardzo istotną rolę w tworzeniu pierwszego wrażenia o człowieku, gdyż 99% opinii o nim powstaje u innych w ciągu pierwszych dziewięćdziesięciu sekund kontaktu.

Warsztat Class Ladies poświęcony komunikacji niewerbalnej – cele:

1.Zwiększenie Twojej świadomości posługiwania się mową ciała
2.Przekazanie sprawdzonych technik kreowania profesjonalnego wizerunku
3.Udzielenie praktycznych rad jak skutecznie czytać innych – bacznie obserwując
4.Wprowadzenie w życie kilku zasad tworzenia dobrego – pierwszego wrażenia
5.Nabycie umiejętności sprawnego przejmowania kontroli nad rozmówcą

Zmierzymy się z realnymi problemami, które napotykamy codziennie w naszym otoczeniu podczas komunikacji z innymi..

Agenda Warsztatu:

10.00 – 10.30 Networking, wymiana wizytówek, nawiązywanie relacji

Uwaga: Tu już odbędą się pierwsze ćwiczenia praktyczne – najczęściej spotykane błędy – budowanie profesjonalnego pierwszego wrażenia w praktyce – zarządzanie dystansem – powitanie – uścisk dłoni – wręczanie wizytówek – to wszystko w realnym otoczeniu biznesowym! Poćwicz w praktyce na warsztacie – wykreujesz dobre nawyki 😉

10.30 – 11.30 Autoprezentacja – skuteczne tajniki manipulacji z użyciem mowy ciała

Jak uśmiech oszukuje mózg? Prawo przyczyny i skutku. Praktyczne przykłady. Drobne gesty budujące autorytet i poważanie. Wpływ gestykulowania na poprawę pamięci. Ćwiczenia praktyczne – szybko i sprawnie wyróżnij się! Sprawdź w realnym otoczeniu czy to działa!

11.30 – 11.45 Przerwa kawowa

11.45 – 12.15 Gap czy obserwator – jak czytać innych

Obszar głowy – obszar tułowia – ręce – nogi – na co zwracać uwagę i jak to sprawnie interpretować. Sygnały, gesty i zachowania świadczące o kłamstwie. Sposoby radzenia sobie z kłamstwem u klienta.

12.15 – 13.00 Przełamywanie barier – metody budowania przewagi

Skuteczne techniki przełamywania barier, metody na otwarcie rozmówcy, proste reakcje obronne na techniki manipulacji. Ćwiczenia praktyczne – Case study.


Warsztat prowadzi Daria Domaradzka-Guzik – Prezes Zarządu Fundacji Class Ladies.

IMG_2703 (1)Odpowiada za realizację zadań statutowych, przygotowuje i wdraża strategie działania, buduje relacje z partnerami biznesowymi oraz instytucjami współpracującymi.

Bezpośrednio koordynuje zadania Rady Programowej Fundacji. Doświadczenie zawodowe to między innymi funkcja Wiceprezesa Zarządu w spółce z obszaru nowoczesnych technologii. Wcześniej Dyrektor Sprzedaży Bankowego Centrum Korporacyjnego, Dyrektor Regionu Bankowości Instytucjonalnej a także Dyrektor Makroregionu z bardzo dobrą znajomością rynku, prawa oraz produktów bankowych. Skutecznie szkoli zespoły sprzedażowe. Uwielbia rozwijać obszary komunikacji interpersonalnej ze szczególnym uwzględnieniem „mowy ciała”. Wspiera inicjatywy realizowane na rzecz rozwoju kobiet w biznesie.

W 2016 roku została Laureatką Plebiscytu na 50 najbardziej wpływowych Kobiet Śląska – organizowanego przez Dziennik Zachodni. Lubi ludzi, aktywnie uczestniczy w konferencjach, kongresach, seminariach i spotkaniach biznesowych – prelegentka, panelistka sesji biznesowych Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Europejskiego Kongresu Gospodarczego EEC, aktywnie uczestniczy i wspiera sesje networkingowe przedsiębiorczych kobiet w biznesie.