Barbara Cyganik

Członek Rady Programowej Fundacji Class Ladies

Aktywnie wspiera Fundację Class Ladies w działaniach zgodnych ze statutem i założeniami Fundacji.

Zawodowo – wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie wspierając firmy w zakresie doradztwa biznesowego, planowania finansów osobistych oraz poszukiwania źródeł finansowania. Po 25 latach pracy w dużych instytucjach finansowych, postanowiła zdobyte doświadczenie przełożyć na budowanie własnej marki, szkolenie i dzielenie się wiedzą. Posiada ponad kilkunastoletnie doświadczenie na stanowiskach menadżerskich w dużych instytucjach finansowych. W tym czasie zarządzała dużymi i małymi zespołami. Koordynowała projekty unijne. Odpowiadała za wdrożenie Modelu Kompetencji w Obszarze Rynku Detalicznego i Korporacyjnego. Jej doświadczenie w obszarze bankowości, to udział w sfinansowaniu kilkuset projektów inwestycyjnych, w tym ekologicznych, które upiększają nasze otoczenie.

Jest absolwentką Wydziału Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Prawa Gospodarczego i Handlowego na Uniwersytecie Śląskim a także Master of Business Administration na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz Franklin University. Posiada wysoką kulturę osobistą i kieruje się w swoim życiu prywatnym i zawodowym prawdą, otwartością i zaangażowaniem. Potrafi motywować i budować trwałe relacje.

Była Panelistką Europejskiego Kongresu Gospodarczego EEC, prowadziła cykl publicystyczny w TVP oraz radiu na temat ekologii. Zasiadała w Radzie Nadzorczej Spółki. Aktywnie działa w Polskim Towarzystwie Ekonomicznym oraz w  Stowarzyszeniu Interim Managers.

Uwielbia literaturę z zakresu inteligencji emocjonalnej. Jest autorką pracy nt.: „Wpływu emocji na relacje i zachowania w Zespole oraz roli menedżera w procesie zmian”. Lubi ludzi, spotkania i organizację eventów (organizacja bali dobroczynnych na rzecz ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych, wolontariat dla Caritas Polska, pomoc w nauce w ośrodku dla osób niepełnosprawnych).

Prywatnie – Uwielbia podróże i pływanie,  równie chętnie jeździ na nartach, rowerze, biega i gra w tenisa. Ostatnią pasją jest odkrywanie podwodnego świata w każdym zakątku świata, gdzie przebywa.

Współpraca z Fundacją ma charakter społeczny typu pro bono.