Fundacja Class Ladies wraz z Senator RP Panią Joanną Sekułą zapraszają do obejrzenia wspaniałego nagrania poświęconego Dniu Matki (link na dole strony).
Podczas luźnej rozmowy Panie opowiadają, wspominają i dzielą się refleksjami na temat tego, jaką siłę mają od swoich Mam. To też materiał, w którym wpuszczają nas do swojego świata, opowiadając jakimi Mamami są dla swoich dzieci.
Projekt „MOJA MAMA – MOJA SIŁA” zrealizowany został przy wsparciu Fundacji Giesche w pięknych, industrialnych wnętrzach Fabryki Porcelany w Katowicach, a udział w nim wzięły:
Pani Joanna Sekuła – Senator Rzeczypospolitej Polskiej
Jest Zagłębianką. Jej rodzina mieszka w Zagłębiu od kilku pokoleń. Tu się uczyła, tu pracuje i mieszka.
Z wykształcenia jest inżynierem, z powołania nauczycielką, aktualnie jest Senatorem RP. Jeszcze przed akcesją Polski do Unii Europejskiej zajmowała się projektowaniem i realizacją programów unijnych. W 1998, z paryskim Lycée Polyvalent Privée jako partnerem, zrealizowała jeden z pierwszych projektów Leonardo da Vinci.
Posiada Licencję zarządcy nieruchomości. Ukończyła dodatkowo na Uniwersytecie Ekonomicznym studia podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwem i doradztwa zawodowego. Jednocześnie prowadziła własną działalność nabierając niezwykłego doświadczenia. Stale podnosząc swoje umiejętności odbyła cały cykl szkoleń związanych z zarządzaniem substancją mieszkaniową i ukończyła na SGH studia podyplomowe w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. W 2017 wdrażała pierwszy w Polsce projekt PPP w zakresie energomodernizacji zasobów mieszkaniowych, słynny już Projekt Juliusz.
Szczególnie bliskie są Jej obszary praw kobiet, możliwości ich rozwoju, granic wolności człowieka. Interesuje się sprawami ekologii, czystości powietrza, gospodarki odpadami.
Jest pełnomocniczką Kongresu Kobiet, członkinią Stowarzyszenia Aktywne Kobiety.
Pani Sabina Nowosielska – Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle
Absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez 24 lata związana z Grupą Azoty ZAK S.A. w tym przez ostatnie 8 lat Wiceprezes Zarządu. Prezes klubu siatkarskiego ZAKSA. Przez 6 lat członek Zarządu Polskiego Związku Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych.
Skończyła liczne studia podyplomowe z zakresu zarządzania oraz MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zasiadała w radach nadzorczych spółek: Chemzak i Przedsiebiorstwa Transportowo-Spedycyjnego Autozak.
Także organizatorka dalekich wypraw i kobieta przedsiębiorcza: menedżer, działaczka sportowa i społeczna. Dzięki swoim podróżom do Azji nawiązała oraz rozwinęła bezpośrednie kontakty handlowe np. w Chinach czy Korei.
Od grudnia 2014 Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle. Jej priorytetem jest wspieranie każdej inicjatywy służącej tworzeniu miejsc pracy, dbałość o firmy rodzinne, małe i średnie. Intensywnie poszukuje inwestorów, zarówno sama jak i wspólnie z zastępcą prezydenta do spraw inwestycyjnych. Współpracuje z Kędzierzyńsko-Kozielskim Parkiem Przemysłowym, a także z największymi firmami na terenie miasta.
Pani Daria Domaradzka-Guzik – Prezes Zarządu Fundacji Class Ladies
Odpowiada za realizację zadań statutowych Fundacji Class Ladies. Przygotowuje i wdraża strategie działania, buduje relacje z partnerami biznesowymi oraz instytucjami współpracującymi. Bezpośrednio koordynuje zadania Zarządu i Rady Programowej Fundacji. Uwielbia relacje międzyludzkie, dba o ich rozwój.
Zawodowo – Szkoleniowiec, Trener, Wykładowca Akademicki i Partner Zarządzający w firmie szkoleniowej Rivigo.eu, dzięki której popularyzuje wiedzę na temat skutecznej komunikacji, negocjacji biznesowych, technik sprzedażowych, wystąpień publicznych oraz autoprezentacji. Aktywnie uczestniczy w konferencjach, kongresach, seminariach i spotkaniach biznesowych – prelegentka, panelistka sesji biznesowych Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Konferencji ‘Rada Nadzorcza’ oraz Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Ściśle współdziała z mediami w roli eksperta opiniującego zachowania niewerbalne osób publicznych polityki krajowej i zagranicznej.
W 2020 roku uznana przez Magazyn PRESS za Osobowość Twittera oraz przez Dziennik Zachodni nominowana do grona 100 najbardziej wpływowych kobiet z województwa śląskiego. Wykładowca akademicki Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Ponadto, współdziałała z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach i International Project Management Association Polska.
Pani Aleksandra Kandzia-Ulrych – Wiceprezes Zarządu Fundacji Giesche
Menadżer projektów, Wiceprezes Zarządu Fundacji Giesche, absolwentka Politechniki Śląskiej w Gliwicach specjalności zarządzania innowacjami. Certyfikowany doradca konsultingowy z zakresu pozyskiwania i wykorzystania wsparcia UE, EOG, funduszy Wyszehradzkich oraz dotacji i grantów krajowych. Na co dzień zajmuje się pozyskiwaniem funduszy na cele rozwoju inwestycyjnego, głównie związanych z rewitalizacją budynków poprzemysłowych.
Prowadzi aktywne działania z zakresu rozwoju Parku Przemysłowo-Technologicznego Porcelana Śląska Park oraz Klastra Innowacyjności i Dizajnu. Będąc uczestnikiem licznych w spotkań biznesowych dla przedstawicieli sektora MMSP kreuje nowatorskie rozwiązania w tym uwzględniające działania B+R. Inicjatorka licznych projektów społecznościowych, nieustannie tworzy i wspiera przedsięwzięcia społeczne w tym związane z dziedzinami prozdrowotnymi oraz poszanowaniem środowiska naturalnego, a także kultury i sztuki.
Wykładowca akademicki Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza z dziedziny zarządzania projektami i przedsiębiorczości; aktywny i certyfikowany trener i coach, prowadzi szkolenia z przedsiębiorczości oraz społecznej odpowiedzialności w biznesie.
Pani Regina Gowarzewska – Kierownik Biura Koncertowego Filharmonii Śląskiej
Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego katowickiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Stanisławy Marciniak-Gowarzewskiej. W Operze Śląskiej w Bytomiu zadebiutowała rolą Magdaleny w operze „Rigoletto” G. Verdiego. Przez szereg lat współpracowała z tą sceną, wykonując role mezzosopranowe. Również koncertuje, ale także pisze.
Przez wiele lat wiązana była etatowo z regionalną prasą. Jest również cenionym publicystą, współpracującym ze specjalistycznymi periodykami poświęconymi muzyce i współautorem wydawnictw: „Pół wieku Opery Śląskiej”, „Adam Didur z Woli Sękowej”, „Artyści z Zagłębia” oraz autorem „60 lat Filharmonii Zabrzańskiej”. Dla Opery Śląskiej w Bytomiu tworzy dwumiesięcznik „Opera Cafe” oraz pisze artykuły do programów i wydawnictw.
Ukończyła studia podyplomowe w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach na kierunku „Public relations”. Często pełni funkcję rzecznika prasowego imprez związanych z muzyką. Publiczność ceni ją jako niezwykle lubianego prelegenta i konferansjera, gdy prowadzi koncerty w wielu miastach w kraju, współpracując z licznymi instytucjami kultury. Pracuje w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, gdzie jest kierownikiem Biura Koncertowego. Została odznaczona medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Pani Agata Hagno – Prezes Zarządu DPM sp. z o.o.
Specjalista z zakresu Zarzadzania Kapitałem Ludzkim. Od ponad 22 lat prowadzi rodzinną firmę DPM Doradztwo Personalne sp. z o.o. Poszukiwanie talentów, utrzymywanie relacji, badanie zaangażowania pracowników oraz prowadzenie szkoleń to jej pasja.
Jest wykładowcą i współtwórcą studiów podyplomowych z obszaru HR w Akademii Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Członek zarządu Inicjatywy Firm Rodzinnych oraz członek Rady Programowej Fundacji Class Ladies, a od 2014 roku Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet z ramienia Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczych Kobiet. Wiceprezes zarządu Fundacji Józefa Pietera.
Miłośniczka różnych kultur, podróży oraz literatury.
Zapraszamy do zobaczenia i wysłuchania rozmowy Pań „MOJA MAMA – MOJA SIŁA”