68. Stres w Twojej Podświadomości

Stres coraz częściej jest kojarzony z nieprzyjemnymi doznaniami. Już na samą myśl potrafi wywołać u człowieka dreszcze, rumieńce na czole czy drżenie rąk. To tak jak z cytryną, kiedy o niej pomyślimy, nasze ślinianki zaczynają wytwarzać więcej śliny.

Pytanie brzmi czy jest to wyłącznie zjawisko negatywne?  Świadomi lub nie, musimy rozgraniczyć, że istnieje jego podział zarówno na pozytywny jak i negatywny.

Stres pozytywny służy zebraniu sił, który pozytywnie nas mobilizuje do aktywności, napędza do działania i sprawia, że pojawiają się motyle w brzuchu. Negatywny zaś na wstępnym etapie prowadzi do przygnębienia, rozdrażnienia, spadku energii, następnie przy procesie pogłębiania wskazanego stanu zaczynają pojawiać się dolegliwości w postaci bólów mięśniowo-szkieletowych. W konsekwencji długotrwały stan melancholii potrafi doprowadzić do wielu chorób na różnych płaszczyznach.

,,Środowisko lekarskie od niedawna zaczyna doceniać niebezpieczeństwo chorób spowodowanych stresem.”

Aby nie doprowadzić do takiego stanu, należy zadbać o nasz komfort psychiczny już dziś! Istnieje wiele prostych rozwiązań, dzięki którym z łatwością obniżysz swój poziom kortyzolu w organizmie i uwolnisz się od jego negatywnych skutków.

,,Wszelkie świadome troski, niepokoje, strach i przygnębienie zaburzają funkcjonowanie serca, płuc, żołądka i jelit. Tego rodzaju negatywne nawyki myślowe i wyobrażenia zakłócają bowiem harmonijne funkcjonowanie podświadomości. (…)”

Gdy czujesz się zaniepokojony i wzburzony, odpręż się, rozluźnij, opanuj rozbiegane myśli. Przemów do podświadomości, powiedz jej, żeby zarządziła spokój, harmonię i wprowadziła porządek boży. Poczujesz wtedy, że wszystkie funkcje organizmu wracają do normy.’’

Podczas szkoleń BHP również omawiamy temat stresu, jako jednego z zagrożeń występujących na stanowisku pracy oraz podczas dedykowanych zajęć z radzenia sobie ze stresem, gdzie dzielimy się z uczestnikami naszymi rozwiązaniami. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, aby poznać nasze rozwiązania – Zapraszamy do kontaktu!

Indywidualnie rozpatrzymy potrzeby i dostosujemy program szkolenia.

,,Pamiętaj, że do podświadomości należy przemawiać z przekonaniem i autorytarnie, a ona w odpowiedzi wykona twoje polecenia.’’


Autorką porady jest Aleksandra Delijewska

Założycielka firmy Delijewska Academy, Specjalista ds. BHP, Inspektor Ochrony Przeciwpożarowej, Skarbnik Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Służby BHP w Katowicach z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym (praktyczne wykonywanie zawodu) w różnych branżach: od pracowników oświaty, zakładów produkcyjnych, kominiarskich po firmę ochrony. Organizacja szkoleń stacjonarnych jak i wyjazdowych, realizacja coraz to nowych projektów!