Kamil Sobczyk

kamil-sobczyk-kongres

Finalista międzynarodowych konkursów: Fashion Designer Awards, Re-Act Fashion Show oraz europejskiego konkursu tkanin CCC Crush – Rooms for Free.

Brał udział w Fashion Week Poland 2009. Określany jako wschodząca gwiazda polskiej mody. Kontynuuje studia na łódzkiej ASP i już zdobywa świetne recenzje. Jest cenionym projektantem, a jego stroje były publikowane w wysokiej rangi magazynach modowych takich jak „Fashion Magazine”, „Logo”, „Sukces”, „Playboy”.

Jego kreacje mają wzbudzać emocje, zmuszać do zastanowienia się nad nimi, tak jak dzieło sztuki w galerii czy muzeum. Jednocześnie ich uniwersalizm sprawia, że doskonale nadają się do noszenia na różne okazje. Kreacje dla kobiet są zmysłowe, kobiece, trochę subtelne, a trochę zawadiackie. Męska kolekcja balansuje na granicy klasyki i awangardy. Mężczyźni noszący te ubrania będą się wyróżniać z tłumu i przyciągać spojrzenia, ale nie w krzykliwy sposób. Sobczyk w swoich kreacjach zwraca szczególną uwagę na nietypowe detale, które sprawiają, że jego ubrania noszą znamiona ekskluzywnej, limitowanej edycji. Dzięki temu nie sposób ich pomylić z żadną inną marką.

Jego inspiracją jest muzyka, czasem na podstawie jednego utworu jest w stanie stworzyć całą kolekcję ubrań. Przy projektowaniu najlepiej pracuje mu się z muzyką filmową, elektroniczną lub rockiem alternatywnym. Jego kreacje są takie jak ona, do muzyki filmowej najczęściej powstają elegancje, kobiece suknie, natomiast mocniejsze brzmienia pomagają mu w tworzeniu ubrań dla mężczyzn.

metka_2 copy