dr Maria Buszman

AMBASADORKA DS. PUBLIC RELATIONS FUNDACJI CLASS LADIES

Ekspertka w zakresie budowania wizerunku. Doradza, szkoli, przygotowuje strategie i zarządza projektami w dziedzinie public relations i komunikacji firm, instytucji, organizacji pozarządowych i osób.

Pracuje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, gdzie m.in. kieruje studiami podyplomowymi Public Relations – nowoczesna komunikacja w praktyce, jest Pełnomocnikiem Dziekana Wydziału Informatyki i Komunikacji ds. studiów podyplomowych i szkoleń oraz wykładowcą przedmiotów w zakresie PR i komunikacji.

Od 2001 roku zajmuje się public relations w praktyce. W tym czasie realizowała i kierowała działaniami z zakresu public relations i doradztwa strategicznego oraz wizerunkowego, a także szkoleń dla kilkuset klientów z sektora firm, instytucji, organizacji pozarządowych oraz osób indywidualnych (menadżerowie, osoby publiczne). Była także m.in. pełnomocnikiem rektora ds. PR i rzecznikiem, a potem Prodziekanem chorzowskiego wydziału zamiejscowego Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, pracowała dla założyciela największej grupy szkół wyższych w Polsce – TEB Akademia.

Jest osobą pełną pozytywnej energii, kreatywną i aktywną, wciąż podejmuje nowe wyzwania, dlatego działa między innymi w Polskim Stowarzyszeniu Public Relations, gdzie przez 6 lat pracowała w zarządzie oddziału śląskiego. Jest jurorem prestiżowego konkursu branży PR – Złote Spinacze, organizowanego przez Związek Firm Public Relations. Sprzyja i wspiera inicjatywy rozwijające kobiety i przedsiębiorczość. Dlatego współorganizuje Kongres Kobiet Województwa Śląskiego, występuje w mediach, na spotkaniach i konferencjach organizowanych m.in. przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach czy Business Link, a także jest współautorką multibloga ideahub.eu .

Kieruje się zasadami i wartościami, które traktuje jako część swojego potencjału. Kluczowa jest dla niej aktywność i rozwój, skuteczność i wysoka jakość realizowanych działań, kontakt z innymi ludźmi, wzajemny szacunek oraz budowanie wartościowych i długotrwałych relacji, a także wiarygodność.

Wybrała taką pracę, która jednocześnie jest jej pasją. Poza tym uwielbia ruch, dużo czyta, pasjonuje ją historia i kultura Górnego Śląska, słucha muzyki rockowej, lubi dobrą kawę i warzywno-owocową kuchnię.